Dlaczego ludzie chorują?

Wiele zależy od genów – a wiadomo, że trudno dba się o swoje zdrowie, jeżeli najzwyczajniej w świecie w swoim DNA mamy niejako zapisane problemy z sercem albo ponadprzeciętne ryzyko nowotworów. Jednak oczywiście wiele zależy od stylu naszego życia. W takim razie naprawdę często ludzie chorują, bo po prostu nieodpowiednio funkcjonują. Doskonale to można zauważyć, gdy spoglądniemy na Stany Zjednoczone. W owym jakże bardzo dużym kraju są stany, gdzie mieszka ponadprzeciętna ilość „grubasów”, ale znajdą się także miejsca, gdzie kult pięknego wyglądu jest bardzo silny, toteż zamieszkuje je dużo niższa ilość osób z nadwagą.
– Odpowiednia dieta! Naturalnie w żadnym wypadku nie można popadać w wielką paranoję, odmawiać sobie wszystkich gastronomicznych zachcianek, ale jakby nie patrzeć nie powinniśmy zbytnio przesadzać z kaloriami. Trzeba zachować odpowiedni umiar w jedzeniu.
– Więcej aktywności fizycznej! W takim razie sporo więcej się ruszajmy, ograniczmy jazdę samochodem, uprawiajmy jakieś sporty. Może pływanie, tenis ziemny bądź jogging? Dobra wiadomość dla pragnących nieco więcej szamać: kiedy człowiek codziennie uprawia sport, ma możliwość trochę więcej jeść – bez tycia.

About the author